Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı / CEO

Elshan Guliyev

2012 yılında InvestAZ’yı kurarak finansal hizmetler sektöründe faaliyet gösteren en büyük şirketlerden biri haline getirmiştir. Şirket, bireysel yatırımcılara ve kurumsal müşterilere, hisse senetleri, vadeli işlemler, dövizler ve emtialar gibi birçok finansal araç üzerinden işlem yapma imkanı sunmaktadır.

Elshan Guliyev, InvestAZ’nin yanı sıra, toplumun sosyal ve ekonomik gelişimine katkıda bulunmak amacıyla birçok sivil toplum kuruluşunda aktif rol almaktadır.

Yönetim Kurulu Üyesi / CFO

Aykut Ünlü

Eğitim hayatına İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ile başlayan Ömer Aykut ÜNLÜ, Koç Üniversitesi’nde Finans üzerine yaptığı MBA programı ile eğitim hayatını tamamlamıştır.

İlk iş deneyimine Alternatif Bank’ta başlayan Ünlü; sırasıyla Oyak Bank, Bank Millennium, JPMorgan Chase Bank, Ziraat Portföy, Halkbank, Altınhas Holding, Birikim Varlık Yönetim Şirketi ve Albank’ta çalıştıktan sonra Selçuklu Holding’teFinans Direktörlüğü ve daha sonra Turk Holding A.Ş.’de CFO görevlerinde bulundu.

Kasım 2022 tarihinden itibaren AZ Holding A.Ş.’de grup CFO olarak görevini yürütmektedir.

Yönetim Kurulu Bağımsız Üyesi / CLO

Alper Tolga Cırık

Alper Tolga Cırık, lisans eğitimini hukuk fakültesinde tamamladıktan sonra ticaret hukuku alanında lisansüstü eğitim çalışmaları devam etmektedir.

Sermaye Piyasası Hukuku ve Ticaret Hukuku başta olmak üzere finans hukuku konularında uzmanlık sahibi olan Cırık, halka açık anonim ortaklıklar, yatırım kuruluşları ve diğer finansal kurumlar ile yerli ve yabancı gerçek ve tüzel kişilere hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Aynı zamanda çeşitli şirketlere danışmanlık yapmakta ve şirketlerin yönetiminde aktif bir rol üstlenmektedir.